Prognozuj wytwarzanie
i zużycie energii elektrycznej oraz gazu

dla energii elektrycznej i gazu ziemnego, do której trafią wysokiej jakości dane, opracowane na podstawie wszystkich dostępnych
w organizacji źródeł danych oraz źródeł zewnętrznych.
bi Energy Forecasting
Cechy
Wzbogacona baza danych
Interfejs użytkownika
Interfejs umożliwia zarządzanie konfiguracją, danymi podstawowymi, definicją hierarchii prognostycznych, budowaniem prognoz oraz prezentację wyników.
Zautomatyzowane procesy
Edycja danych
Możliwość edycji danych oraz bezpośredniego uruchamiania importu danych na żądanie.
Obsługa różnych typów źródeł danych
System zapewnia obsługę różnych typów źródeł danych
tj. widoki bazodanowe, pliki txt/xml/xls, FTP/FTPs, WebServices.
Dane Meteo
Interfejs użytkownika pozwala na przeszukiwanie wprowadzonych danych oraz ich filtrowanie.
Filtrowanie w szczegółach odbywa się na dwóch płaszczyznach – granulację czasu – kwadranse i godziny oraz czynnik meteo – temperatura, temperatura odczuwalna, wietrzność, wilgotność, opady, zachmurzenie/nasłonecznienie.
Dane pomiarowe
Szczegółowy widok danych pomiarowych pozwala na zapoznanie się z reprezentacją graficzną danych wraz profilem minimalnym i maksymalnym oraz zestawienie tabelaryczne wskazujące na wartość pomiaru w wybranych ramach czasowych oraz status walidacji danych. Umożliwione jest także przeglądanie danych ze względu na granulację czasu – w podziale na kwadranse oraz godziny. Umożliwiona jest również korekta danych przedstawionych w zestawieniu tabelarycznym.
Kontrahenci
Przejście do szczegółów umowy oraz grafików.
Przeglądanie zgłoszeń kontrahentów.
Krzywe wiatrowe
Możliwość importu oraz eksportu krzywych wiatrowych i krzywych nasłonecznienia, a także tworzenie własnych krzywych bazując na danych rzeczywistych oraz danych meteo.
Przeglądając szczegóły możliwe jest sprawdzenie dokładnych danych na temat poszczególnych krzywych. Widok szczegółowy pokazuje zobrazowa
nie graficzne siły wiatru i mocy, a także odpowiadające mu zestawienie tabelaryczne.
Definicje hierarchii
Zestawienie punktów pomiarowych może być przeglądane z czterech perspektyw – klientów, oddziałów, taryf oraz obiektów. Na każdym z tych zestawień możliwe jest filtrowanie, wyszukiwanie oraz grupowanie wyników.
Możliwe jest także tworzenie własnych hierarchii w oparciu o istniejące obiekty. Przenoszenie punktów do tworzonej hierarchii odbywa się poprzez wykorzystanie przycisków lub metodą „drag-and-drop”. W celu ułatwienia przeglądania danych możliwe jest wybranie widoku z perspektywy klienta, obiektu, oddziału oraz taryfy. Po wybraniu prawym przyciskiem myszy punktu hierarchii możliwy jest podgląd oraz edycja jego szczegółów. W oknie edycji możliwe jest ustawienie danych meteo, okresu zawartej umowy sprzedażowej dotyczącej wybranego punktu, a także związanych z nim grafików. Do każdego z liści oraz węzłów może zostać przypisany algorytm grupowania, sposób w jaki dane będą zaokrąglane, wybrany model prognostyczny oraz wcześniej zdefiniowane krzywe wiatrowe i krzywe nasłonecznienia.
Modele prognostyczne
Moduł prognozowania zawiera bibliotekę modeli, którą można przeglądać i rozszerzać. Widoczne są w niej wszystkie modele prognostyczne niezależnie od procesu prognostycznego.
Bibliotekę można uzupełniać, tworzyć klony poszczególnych modeli układając hierarchie modeli oraz dodawać nowe. Dla wybranej prognozowanej wielkości, dostępne są wszystkie zdefiniowane hierarchie.
Kontakt z ekspertem
Chcesz uzyskać więcej informacji jak prognozowanie energii wpłynie na optymalizację Twojego biznesu?
Zapraszamy do kontaktu