O FIRMIE

BI Insight S.A. powołaliśmy do życia w 2006 roku łącząc naszą wiedzę technologiczną z doświadczeniem rynkowym. 

Od początku działalności misją BI Insight jest projektowanie i wdrażanie rozwiązań opartych o najnowsze osiągnięcia technologii informatycznych, które umożliwiają naszym Klientom odpowiedzenie na kluczowe pytania:

  • W jakiej kondycji jest mój biznes teraz ?
  • Jakie są prognozy na przyszłość ?
  • Jakie decyzję powinienem podjąć, aby zapewnić dynamiczny wzrost biznesu ?
  • W jaki sposób powinienem zabezpieczyć mój biznes przed nadużyciami i stratami ?

Te kwestie można skutecznie rozwiązać wdrażając systemy klasy business intelligence, hurtowni danych oraz systemy antyfraudowe. BI Insight specjalizuje się we wprowadzaniu takich rozwiązań bazując na własnych, nowoczesnych produktach oraz najnowszych technologiach dostarczanych przez Oracle, Bottomline Intellinx, IBM, Microsoft, Hewlett Packard Enterprise, insFocus oraz na najnowszych osiągnięciach projektów społecznościowych (open source software).

Projektowanie i wdrażanie mechanizmów zaawansowanej analizy danych są nierozerwalnie związane z wykorzystaniem zaawansowanych możliwości statystycznych opartych na big data i technik data mining. Rozwiązania BI tego typu umożliwiają tworzenie modeli predykcyjnych potrafiących dostarczać wiedzę niezbędną do optymalizacji i dostosowania prowadzonych działań (np działań marketingowych, sprzedażowych).

Wspomaganie procesów decyzyjnych pozwala na uzyskanie przewagi nad konkurencją. To bardzo istotny czynnik na coraz bardziej wymagającym, polskim rynku. 

Niewątpliwie dużo większe szanse na osiągniecie sukcesu i optymalne wykorzystanie zasobów ma przedsiębiorstwo, w którym proces decyzyjny jest poparty aktualnym i szczegółowym obrazem poszczególnych obszarów biznesowych, a więc oparty na prawdziwych, spójnych i dokładnie przeanalizowanych danych.

Spójność danych to jedno z podstawowych zagadnień związanych z budowaniem systemów analizy danych. BI Insight mając na uwadze konieczność zapewnienia „jednej wersji prawdy” stale inwestuje w rozwój autorskiego rozwiązania do zarządzania jakością danych biDQM – Data Quality Management, które sprawdziło się w zastosowaniach produkcyjnych w przedsiębiorstwach rynku finansowego, telekomunikacyjnego i medialnego. 

W ciągu ponad 10 lat działalności zrealizowaliśmy wiele projektów dla klientów z branży energetycznej, bankowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, medialnej oraz urzędów publicznych. Z większością naszych Klientów łączy nas długofalowa współpraca, której wynikiem są rozwiązania dopasowane do ich potrzeb i wymagań.

MARCIN WICIŃSKI

Prezes zarządu 

  • absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, były oficer Wojskowej Formacji Specjalnej GROM, certyfikowany negocjator kryzysowy na podstawie programu szkoleniowego FBI Academy Quantico.
  • po przeniesieniu aktywności do biznesu był odpowiedzialny za rozwój systemów informatycznych i wsparcie informatyczne budowy przewagi konkurencyjnej w największym w Polsce sklepie internetowym agito.pl. Wieloletni pracownik firmy Hewlett-Packard Polska i Hewlett Packard Enterprise pełniący funkcje architekta rozwiązań serwerowych, pamięci masowych, sieci data center, rozwiązań wysokiej dostępności, Account Managera odpowiedzialnego za współpracę handlową Hewlett-Packard Polska z Orange w ramach globalnego zespołu France Telecom Account Team zarządzanego na poziomie regionu EMEA. W kolejnych latach równolegle pełnił funkcję Account Mangera w zespole HPE Software oraz odpowiadał za rozwój biznesu HPE w obszarze Big Data (HPE Vertica). 

MARIUSZ MUSZYŃSKI

Wiceprezes zarządu

  • absolwent Instytutu Informatyki Politechniki Białostockiej, w trakcie rozwoju swojej kariery zawodowej nabył rozległą wiedzę i wiele umiejętności praktycznych w zakresie globalnych standardów i metodologii implementacji systemów BI.
  • Z branżą IT związany jest od kilkunastu lat. Jego doświadczenie obejmuje zarówno umiejętność wdrażania złożonych systemów klasy Business Intelligence, jak i zarządzanie projektami. Specjalizował się również w kierowaniu działami wytwarzania i dostarczania oprogramowania. Od początku swojej pracy zawodowej zajmował się głównie doradztwem informatycznym w zakresie budowy dużych zintegrowanych systemów informatycznych, korporacyjnych hurtowni danych, praktycznym zastosowaniem rozwiązań klasy ETL, OLAP i CPM przy wykorzystaniu różnorodnych technologii i narzędzi.