Nowa wersja potraja wydajność ładowania, znacznie zwiększa wydajność zapytań dzięki spłaszczonym tabelom i zwiększa współbieżność nawet o 60 procent. Ponadto Vertica 9 natywnie integruje się z kluczowymi technologiami ekosystemowymi i innowacjami open source, w tym Microsoft PowerBI, Cloudera Manager i Apache Spark 2.1.

Najważniejsze cechy i ulepszenia Vertica 9:

  • Uczenie maszynowe w bazie danych - Zapewnia kompleksowy zestaw nowych algorytmów uczenia maszynowego do kategoryzacji, przeuczenia i przewidywania w celu zwiększenia szybkości przetwarzania, eliminując potrzebę pobierania próbek w dół i przenoszenia danych.
  • Obsługa nowych funkcji przygotowywania danych w celu uzyskania większego znaczenia z danych, przy jednoczesnej poprawie jakości analizy.
  • Udoskonalone zarządzanie danymi podstawowymi i wysoka wydajność analityczna- odzwierciedla ciągłe inwestycje w podstawową architekturę bazy danych, w tym większe zarządzanie ogromnymi ilościami danych historycznych dzięki hierarchicznemu zarządzaniu partycjami i bardziej konsekwentnie wysoką wydajność w najbardziej wymagających aplikacjach z najbardziej wyrafinowanymi zapytaniami analitycznymi.
  • Parquet Writer - przedstawia nowego autora parkietu HDFS - zbudowanego na szybkiej i niezawodnej technologii Vertica, która pozwala nie tylko czytać, ale także zapisywać dane i wyniki na HDFS.
  • Spłaszczone tabele - Ułatwia wykonywanie złożonych operacji JOIN w wielu tabelach, znacznie mniej uciążliwych i znacznie wydajniejszych. Analitycy mogą szybko pisać proste i szybkie zapytania, tak jakby dane znajdowały się w jednym dużym płaskim stole bez potrzeby zmiany istniejących schematów, upraszczając i przyspieszając proces i zarządzanie analizą dużych danych w bazach danych o złożonych schematach.

Więcej dowiecie się na https://www.vertica.com/v9/